Pousada Rensule
Det bekväma hotellet Pousada Rensule Bertioga ligger inom 6 minuter till fots från Usina de Itatinga. Det har 6 rum.
Du hittar populära turistattraktioner som Indaia cirka 2 km bort. Du kommer att befinna dig i närheten av Praia do Indaia.
Rummen har matplats, samt te-/kaffebryggare för din bekvämlighet. Du kan dra nytta av kylskåp och köksredskap i köket. De har också privata badrum.
Restaurangen Pizzaria D Italia erbjuder ett urval av rätter, bara 400 meter från Pousada Rensule i Bertioga.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
På rummet
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid det bekväma hotellet Pousada Rensule?
Det bekväma hotellet Pousada Rensule erbjuder gästerna privat parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Rensule?
Gästerna på hotellet Pousada Rensule måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det bekväma hotellet Pousada Rensule?
Det genomsnittliga priset för ett rum i det bekväma hotellet Pousada Rensule är 63$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Rensule?
Hotellet Pousada Rensule erbjuder Familjerum och Deluxe rum med King size-säng att välja mellan.